пʼятницю, 22 березня 2019 р.

Архітектурне раллі: Парковка на вулиці Історичній…


Чомусь сьогодні згадалися слова відомої пісні, тільки в українській інтерпретації: «Пройду по Історичній я, ще поверну на Паркову…» Це у міській бібліотеці для дітей відбувалося віртуальне архітектурне раллі – «Парковка на вулиці Історичній…», учасниками якого стали найдопитливіші серед її читачів – учні 5-А класу гімназії. 


Продовжуючи працювати у рамках  реалізації проекту «Кам’яні вишиванки Нової Каховки – патріотичний меседж з минулого молоді сьогодення», бібліотекарі знайомлять  молодь міста  зі спадком, який залишив нам Григір Довженко – це  орнаментальні панно, що прикрашають кожен будинок кварталів по вулицях «старої» частини Нової Каховки. Раллі проходило по вулиці Історичній.
Учасники заходу познайомилися із мапою «Кам’яні вишиванки Нової Каховки», яка вийшла додатком до одноіменної книги та бібліотекарі запропонували їм ще раз (можливо, вперше), подивитися на архітектурну красу дитячих садочків та шкіл, які розташовані на Історичній.


Колись по цій вулиці зовсім не ходив транспорт, бо кожного ранку сюди спішили живі «ріки» маленьких новокаховців. Малеча, яка йшла до садочків, навіть не підозрювала тоді, що про неї дбають не тільки вихователі, а  й, власне, самі стіни, які художник-монументаліст Григір Довженко колись розписав охоронною символікою, яка і вбереже, і від злого захистить, і здоров’я надасть. А школи на Історичній! То ж справжній витвір мистецтва! Особливо та, що під номером один. Чого тут тільки не знайшли! Діти щиро дивувалися і квітам-берегиням, і різним птахам-тваринам, і літакам-парашутистам… Ті, що ще не «дійшли» до першої школи у своїх прогулянках по місту, тепер доберуться туди точно. А у читачів міської бібліотеки для дітей ще буде нагода «паркуватися»  і на інших вулицях, які зберігають унікальність нашої історії, є неповторною візитівкою Нової Каховки та варті того, щоб їх вивчати, ними дивуватися, захоплюватися та, неодмінно, зберегти.Немає коментарів:

Дописати коментар