понеділок, 11 березня 2019 р.

Бібліотечні авіалінії: «Мандруємо у Китай»

Екіпаж авіалайнера міжнародної компанії «Бібліотечні авіалінії» привітав своїх пасажирів – учнів 4-Б та 4-В класів новокаховської гімназії і вирушив у рейс «Нова Каховка – Пекін».


«Бібліотечні авіалінії» виконували рейс в Китай не випадково, адже в Україні 2019 рік оголошено – роком Китаю і українські бібліотекарі-стюардеси міської бібліотеки для дітей, запропонували гімназистам ознайомитись з цією країною.
Отож, діти летіли уявним літаком і слухали розповідь про Китайську народну республіку (КНР), країну Східної Азії, найбільшу за чисельністю населення державу світу.


Рейс був незвичайний, тому що присутні перенеслись трішки у часі, назад в минуле.
Китайський Новий рік - Чунь цзе, що значить Свято Весни, є для китайців найважливішим святом, його відзначають вже більше двох тисяч років. 2019 рік за за східним календарем – рік Жовтого Кабана - в цьому році він розпочався 05 лютого. До речі, в Китаї свято відзначають два тижні. Завершується святкування Нового року фестивалем ліхтарів. І учасники заходу потрапили в 19 лютого 2019 року - на свято ліхтарів Юаньсяоцзе.
Учнів з Нової Каховки в Пекінському аеропорту зустрічала бібліотекар, яка ознайомила їх з традиціями святкування свята ліхтарів. Діти, готуючись до «поїздки» власноруч змайстрували ліхтарики і подарували їх бібліотеці.
Далі "бібліотекар-гід" розповів про винаходи китайців. Друковані книги, фарфор, шовк, дзеркала, парасольки і паперові змії - це лише мала частка тих предметів нашого повсякдення, які були винайдені китайцями і якими люди користуються і донині у всьому світі. 

Діти відгадували «таємниці ліхтаря» та допомагали китайському хлопчику пройти шлях до вершини (складали пазли), користуючись паличками, грали в гру «рисові кульки», навіть вивчили декілька рухів танцю з віялом. 

В читальній залі молодшого відділу оформлена книжкова виставка «В об’єктиві: Китай». Бібліотекар порекомендувала дітям для ознайомлення бібліографічний список літератури по темі: Китай.

Немає коментарів:

Дописати коментар