Про нас
 
 Бібліотеки  Новокаховської  ЦБС


Адреса  : 
вул. Піонерська, 26              
м. Нова Каховка
Херсонська область
Україна 74900
тел. (05549) - 45359
cbsnkah@yandex.ru

      
 Бібліотеки –  золоті  скарбниці
 Де  мудрість  підіймає  дух людський
 Бібліотеки – це  оті  криниці,
 Звідкіль  душа  цілющий  п’є   напій.
                    ( В. Смолій )    

   Новокаховська  централізована  бібліотечна  система  налічує  14  бібліотек. З них: 6 міських, 1 селищна, 7 сільських, які щорічно обслуговують біля 26  тисяч користувачів регіону, книговидача складає біля 544 тисяч примірників документів, відвідування – більше 162 тисяч.

   Бібліотеки  універсальні  за  змістом  своїх  зібрань. Комплектуються  усіма  видами фіксованої  інформації : книгами,  періодичними  виданнями, електронними  носіями  інформації. Книжкові  фонди бібліотек, які налічують біля 415 тисячі примірників документів,  розраховані  на  те,  щоб  кожна  людина,  незалежно від  фаху,  світогляду,  віросповідання,  могла  знайти для себе  літературу  відповідно  до  своїх  інтересів.

     Постійно, шляхом анкетувань «Краща книга року» та інших, вивчаються інтереси користувачів бібліотек ЦБС.

   Бібліотеки ЦБС  приділяють  багато  уваги  організації масової пропаганди книги серед користувачів. Постійно проводяться: літературні вечори та літературно-музичні вернісажі; презентації та усні журнали; інтелектуальні та  розважально-пізнавальні ігри,  огляди  літератури та  інші масові заходи. Активно впроваджуються в практику роботи нові форми масової  роботи з пропаганди книги. Поступова комп′ютеризація бібліотек ЦБС покращує якість масових заходів, які проводяться бібліотеками. Тепер бібліотечні працівники демонструють учасникам заходів різноманітні цікаві відеопокази, проводять он-лайн мандрівки, відеопрезентації тощо.

       В 10  бібліотеках ЦБС  працюють 13 клубів за інтересами, в 3-х бібліотеках – працюють Інтернет-центри.

  Бібліотеки щорічно приймають  активну участь у Всеукраїнському конкурсі «Найкращий читач України», Всеукраїнському Тижні дитячого читання, та інших різноманітних Всеукраїнських, обласних та міських конкурсах та акціях, тому робота бібліотек Новокаховської ЦБС відома і за межами регіону. З 2006 року бібліотеки брали участь у обласному конкурсі «Міс сільська бібліотека», з 2003 року – в міському фестивалі-конкурсі обдарованих дітей та студентської молоді «Смарагдове місто».

     У 2008 році всі бібліотеки ЦБС брали активну участь в обласній акції «Свіча пам′яті», присвяченій 75-роковинам голодомору 1932-1933 років на Херсонщині. В рамках акції волонтерськими бригадами була проведена велика краєзнавчо-дослідницька робота по пошуку жертв і свідків голодомору, спогади яких були письмово зафіксовані і оформлені в альбомі ЦБС та надруковані у вигляді книги.

     З 2008 року бібліотеки беруть участь у обласній акції волонтерських бригад «Читай і стань успішним».

      У 2009 році бібліотеки ЦБС брали активну участь у обласній акції «Тут Батьківщини моєї початок», присвяченій 65 - річчю утворення Херсонської області та 65-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників. В результаті - Новокаховська ЦБС зайняла ІІ місце за участь в обласній акції, а результатом пошукової та дослідницької діяльності волонтерських бригад в рамках акції - стало видання Новокаховською ЦБС трьох краєзнавчих видань: «Місто з лебединої пісні» (про місто Нову Каховку), «Таємниці творчості» ( про художників міста), «Літературний світ Нової Каховки» (про письменників та поетів Нової Каховки), які невдовзі поповнять фонди всіх бібліотек.

      У 2009 році бібліотеки брали участь у обласному конкурсі «Моє родове дерево». У 2010 році – у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «У вінок Кобзаря ми вплітаємо майбутнє», присвяченому 150-річчю «Кобзаря» Т.Г.Шевченка. У 2011 році – у обласному конкурсі віршованих творів самодіяльних поетів Херсонщини «Степова ліра», присвяченому Всеукраїнському Дню працівників культури та аматорів народного мистецтва.

   Щорічно, з 2008 року, керівництвом ЦБС проводяться конкурси серед бібліотек ЦБС: на кращу книжкову виставку з екології (у 2008 році), на кращий захід з народознавства (у 2009 році), на кращий бібліотечний урок (у 2010 році), на кращу презентацію дитячої книжкової виставки (2011 рік).

      Бібліотечні працівники Новокаховської ЦБС, кількість яких налічує 46 чоловік, роблять свою благородну справу і постійно намагаються йти в ногу з часом. Ветерани бібліотечної справи Карпенко В.І., Приступа Г.Ф., Бреєва Л.І., Ярова В.М., Нагаєць І.О. та Дудніченко А.А. передають свій досвід молодим бібліотечним працівникам Гайдай С.В., Берг К.В., Спіжевській М. В., Суші Н.Л., Горбуновій О.С. , які використовують його сьогодні вже по-новому, і в свою чергу навчають ветеранів використанню новітніх комп′ютерних технологій в роботі.