середу, 27 березня 2019 р.

Розпочався Тиждень дитячого читанняЩороку у дні весняних канікул  бібліотеки України проводять Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Нічого не може замінити спілкування дитини зі справжньою книгою, а бібліотеки для дітей у сучасному світі залишаються чи не єдиним осередком дозвілля, де культивують читання, навчають дитину не просто читати, а систематично думати та аналізувати. У теперішній час свято набуває особливого значення – допомагає дітям відчути радість спілкування з книгою, нагадує дорослим про значення друкованого слова у дитинстві, привертає увагу до проблем дитячого читання. 

 У читальній залі старшого відділу міської бібліотеки для дітей він розпочався під знаком Сходу. Біля книжкової виставки «На берегах Янцзи і Хуанхе»  зібралися допитливі, які шукали відповіді на питання по історії Китаю, «мандрували» вулицями його найбільших мегаполісів, знайомилися із символами, винаходами, модою та мистецтвом Піднебесної імперії. Так розпочався літературно-мистецький майданчик «Китай зблизька».


Дуже скоро виставку розібрали на частинки, щоб, власне, зайнятися творчістю. Хто малював, хто писав власні враження від прочитаного, а хто старанно щось ліпив.


Майже дві години промайнули швидко. Дівчатка за цей час трохи розважилися, спробувавши танцювати з китайськими символами.


А що ж творили на тому мистецькому майданчику? Намалювали діти Велику Китайську стіну, відтворили у малюнку Шанхай, майже з точністю показали ніжки-лотоси, взуті у 10-сантиметрові черевички, написали про власні враження від китайського Гонконгу та історії китайського чаювання. У Гонконзі українському хлопчикові Олександру сподобалися пластикові гроші, а українську дівчинку Христину вразила традиція сьорбання у мистецтві китайського чаювання.  


А ще є китайський дракон, якого зліпила п’ятикласниця Варвара.


Рік Китаю в Україні триває, а міська бібліотека для дітей чекає ще на теракотового воїна, відтворення китайської опери та картин  у техніці малювання  шан-шуй. Неймовірний Китай чекає на усіх допитливих та активних у читальній залі старшого відділу бібліотеки.

26 березня бібліотекарі читальної зали старшого відділу міської бібліотеки для дітей влаштували для своїх активних та допитливих читачів  бібліофреш за сторінками періодичних видань про найвідоміших двієчників.


Двієчник в сім’ї  -  біда чи благо? Часто батьки просто з ніг збиваються, щоб змусити своє улюблене чадо вчитися. Та… в щоденнику знову – красиві лебеді…
Можливо, це трохи антипедагогічно, та переживати так не варто. Трохи цієї «антипедагогіки»  назбирали бібліотекарі  у часописах: «Однокласник»,  «Пригоди» та «12+», а  також у книгах видавництва «Грані-Т» із серії «Життя видатних дітей».
Навіть не підозрювали малі читачі, що Альберт Ейнштейн у школі мав славу йолопа, а фізику ненавидів найбільше;  Томаса Едісона вчителі називали «безмозким дурнем». Білл Гейтс школу взагалі покинув, йому там було нудно, хоча  батьки  й пробували платити йому по 25 центів щодня, щоб він тільки у ту школу ходив. Стів Джобс школу ледве закінчив, з великими труднощами вступив до коледжу, з якого після першого ж семестру вилетів. Агата Крісті писала свої детективні романи з такою кількістю помилок, що видавництва за голову хапалися, але не друкувати не могли!   Сільвестра Сталлоне виганяли із 14 шкіл, Том Круз і Кіану Рівз взагалі страждали на захворювання, що унеможливлює здатність до навчання, читання та писання. Але це не завадило їм стати всесвітньо відомими та мати іменні зірки на алеї Зірок у Голлівуді. А ще – Олександр Пушкін, Микола Гоголь, Олександр Дюма, Коко Шанель та інші відомі двієчники дивували цього дня читачів міської бібліотеки для дітей.
Тож, якщо  з початком навчального року ви виявили, що ваше чадо не виправдовує покладених на нього сподівань, не засмучуйтесь. Можливо, ваша дитина просто шукає себе і, якщо ви не будете їй заважати, а, навпаки, підтримаєте, з неї виросте справжній геній.          


Немає коментарів:

Дописати коментар