четвер, 7 листопада 2019 р.

Етикет – це анітрохи не дрібниця!

Звичайно, зовсім не думав колись французький король Людовік  XIV, запроваджуючи «церемоніал», який приписував його придворним як їм поводитися, що у далекому XXI столітті правила гарного тону будуть називатися словом «етикет». Саме правила етикету і повторювали гості читальної зали старшого відділу – учні 5-Б класу гімназії ранком 06 листопада.


Діти завітали до старшого відділу міської бібліотеки для дітей вперше, тож бібліотекарі провели з ними таке собі інтерв’ю, щоб познайомитися ближче, а тоді разом гортали сторінки «церемоніалу», який розпочався із правила № 1 – привітання.


Те, що дівчача половина робить це не так, як хлопчача, ми зрозуміли швидко. Та вони знають ще й як віталися раніше дами та кавалери, як вітаються військові, як потрібно вітатися в різних ситуаціях, запропонованих на вибір. А ще вміють гарно скласти «словничок чемної дитини».


Визначалися, хто така – тактовна людина. Допомагала у цьому вправа про добрі та погані вчинки. Діти голосували, як колись у римському колізеї, а потім разом повторювали правила поведінки у власній школі.


Неабияку цікавість викликала і міні-виставка «корисних» книжок, які є справжньою «швидкою» допомогою тим, хто прагне не стати Робінзоном, живучи серед людей.


Колись великий німецький письменник Гете написав: «Поведінка – це дзеркало, в якому кожен показує своє обличчя». У залі було чудове дзеркало активних, чемних та ерудованих дітей.Немає коментарів:

Дописати коментар