пʼятницю, 11 грудня 2020 р.

Правовий практикум для тінейджерів

 У міській бібліотеці для дітей знову зустріч у форматі OPEN AIR. Як у відомому фільмі «Місце зустрічі змінити не можна»: цього разу  це - дитячий майданчик на бібліотечному подвір’ї.

Тут зустрілися сьогодні гімназисти-дев’ятикласники, щоб стати учасниками правового практикуму. Вони знають, щоб не потрапити за грати, треба не вчиняти злочинів. Просто, як двічі по два, але зрозуміло, як виявляється, не всім(це не стосується наших учасників). Про це говорить статистика, яка стверджує, що підлітками щодня вчиняється більше 100 злочинів, серед яких вбивство або тілесне ушкодження, розбійні напади, пограбування, крадіжки та зґвалтування. Актуальною є нині і тема булінгу.
Діти - учасники практикуму познайомилися з літературою, яка допоможе не потрапити за грати, бо ж «незнання законів не звільняє від відповідальності» та спробували відтворити правопорушення, за які настає кримінальна відповідальність. До речі, тему булінгу назвали самі діти.  

В українському законодавстві вперше визнано юридично поняття булінгу та передбачено відповідальність не тільки за вчинення, а й за приховування таких випадків. 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар