понеділок, 14 січня 2019 р.

Яскрава зірочка зійшла, свята вечеря підійшла

Під час різдвяних  канікул, напередодні «щедрої кутті» та Водохреща доцільною стала розмова про українські традиції, які стали темою години спілкування  «Яскрава зірочка зійшла, свята вечеря підійшла» для постійних учасників  клубу Всезнайок у секторі абонементу для учнів 5-9 класів міської бібліотеки для дітей.
Бібліотекар Ольга Носенко ознайомила своїх читачів із різдвяними традиціями, звичаями та обрядами українців. Незнала сучасна малеча, що раніше до хати заносили на Різдво не ялинку, а Дідух, який після свят спалювали, обов’язково зі словами «Дай, Господи, на наступний рік діждатися». На Свят-вечір багату кутю пробували коли з’явиться на небі перша зірочка.  На столі присутніми були 12 страв, але основною – обрядовою, протягом усього періоду зимових свят була кутя. Перша – багата  - на Різдво (її вже спробували), друга – щедра – на щедрий вечір у старий Новий рік, а третя, остання – голодна, в переддень Водохреща.
Діти з великим захопленням розповідали про подарунки, які отримали від Діда Мороза на Новий рік та Різдво. У кожній родині є ялинка, яка символізує вічне життя на нашій рідній, мальовничій землі. Тут жили наші предки, живуть наші батьки, тут наше коріння. Тому ми завжди повинні пам’ятати звідки ми родом, знати та вивчати історію свого народу, його мову, звичаї, обряди та традиції.  А тому взяли з собою гуртківці книжки, щоб вивчити гарні щедрівки.

Немає коментарів:

Дописати коментар