вівторок, 11 квітня 2017 р.

Нові надходження до краєзнавчого відділу центральної бібліотеки:

91.9:83.3(4УКР)
Б 87
    Братан, Микола: «Я зроду – віть сільського люду…»: біобібліогр. покажч. / ОУНБ ім. Олеся Гончара; уклад. Г.П.Мокрицька; вступ. ст. В.С. Загороднюка; відп. ред. Л.І. Зелена.- Херсон, 2014. – 339 с.: іл., фот. – До 80-річчя від дня народження.
   
   Біобібліографічний покажчик присвячений життю і творчості відомого українського поета, прозаїка, публіциста, громадського діяча, нашого земляка М.І. Братана. Посібник містить нарис В.С.Загороднюка, який висвітлює творчу біографію письменника та художні особливості його поезії і прози; основні дати життя і творчості та бібліографічний покажчик творів М.І. Братана і літератури про нього.
   Видання адресоване літературознавцям, митецтвознавцям, викладачам, студентам та учнвській молоді, музейним і бібліотечним працівникам, а також усім, хто вивчає українську літературу і творчість М.І.Братана, або просто цікавиться його життям.


63.3(4УКР - 4Хес) 63
Г 39
   Герої  XXI століття / укл.: Спіжевська М.В.,Сидоренко Р.Ю. - Нова Каховка: Новокаховська ЦБС, 2016. – 80 с.: іл.

   У книзі, на основі особистих свідчень громадян міста, матеріалів в ЗМІ та в мережі Інтернет, розкривається правда та глибина трагедії українського народу під час гібрідної війни 2014-2016 років в Україні. Усні свідчення очевидців – воїнів АТО та їхніх рідних, волонтерів були зібрані бібліотекарями, вчителями, волонтерами, студентами та учнями міста. Ці свідчення неспростовно доводять, що війна в Україні була ретельно спланована кремлівською владою проти українського народу ще на початку 2000-х років.
   Книга адресована широкому колу читачів, яких цікавить історія України.

  84(4УКР – 4Хес)6
  Д 54
    До України пригорнусь…: добірка творів       самодіяльності поетів Херсонщини – учасників обласного конкурсу, присвяченого 25-річниці Незалежності України /[уклад. та ред. Н. Вигоднер; худож. оформ. Н.Зарічна; відп. за     вип. О.Степанова] – Херсон: [б.в.], 2016. -  52 с.:  іл.
  
   В рамках святкування 25-річчя Незалежності України, Херсонським обласним Центром народної творчості був започаткований обласний конкурс віршованих творів «До України пригорнусь».
  Конкурс проводився з метою посилення духу патріотизму та національної самосвідомості серед усіх верств населення, активітизації роботи поетів - аматорів, надання можливості кращим віршованим творам місцевих авторів бути доступними для широкого загалу читачів та виконавців.
   На конкурс було подано близько 100 віршованих творів, присвячених подіям останніх двох років в Україні, 31 автора з Білозерського, Горностаївського, Іванівського, Каховського, Каланчацького, Новотроїцького, Чаплинського районів, м.Каховка, Нова Каховка і Херсон. Свої поезії надсилали як дорослі, так і учні загальноосвітніх шкіл та студенти.
   Особлива увага у цьому збірнику приділена дитячим поетичним творам, які представлені у другій частині збірки.
  Ця добірка віршованих творів стане у нагоді при організації тематичних масових культурно-мистецьких заходах.

83.3(4УКР - 4Хес) 1
И 37
  Изменчивая муза Владимира Винкерта : биогр. очерк и библиогр. указ. / ХОУНБ им. Олеся Гончара; сост. О.В. Лянсберг; ред. Л.И. Зеленая. – Херсон, 2013. - 80с. - Наз. на обл.: Изменчивая муза Владимира Винкерта. Серебрянного века силуэт.

 Издание посвящено жизни и творчеству поэта Владимира Винкерта, родившегося в Херсоне в начале 80-х годов XIX века, - личности одаренной, неординарной, не вписывающейся в рамки привычного существования херсонского обывателя того времени.
   Цель данного издания – познакомить читателя с поэзией В. Винкерта, а также публикациями о его жизни и творчестве.
                                          
  84(4УКР – 4Хес) 6
  К 14
   Казки рідного краю Херсонщини: освітній проект Юлії Ситник. – Херсон: БФ «Майбутнє Херсонщини», 2016. - 26 с.: іл.
   
   Ця збірка фантастичних казок, що мають глибоку патріотичну ідею донести до дітей в ігровій формі, що справжня любов до рідного краю починається з пізнання багатовікової історії рідного міста, села, вулиці.
   Ідея полягає в тому, щоб заохотити вивчати історію, географію, літературу, культуру Херсонщини за допомогою цікавих оповідань, сучасних героїв, використовуючи анімаційні та ігрові підходи і форми.
   Автор робить натяк на історичні події та цікавих постатей, причетних до історії міста та всього, що було на території рідного краю в різні часи, згадуючи стародавні події, що розвивалися на Херсонщині.
  Збірка включає в себе набір казок, творчих завдань до них та антистрес - розмальовок.
   Збірка розрахована на використання різними віковими категоріями.
83.3(4УКР - 4Хес)6
Л 28
 Лауреаты и дипломанты литературной премии имени Бориса Лавренева (2010 – 2014 г.г.): Библиографический справочник. – Херсон: Айлант, 2014. - 68 с.: фотографии.
   В справочнике даются творческие биографии и библиография лауреатов и дипломантов литературной премии имени Бориса Лавренева.
   Справочник будет полезен для всех, кто интересуется литературой родного края, для организации встреч херсонских писателей с читателями.


  91.9.:83
  Л 28
   Лауреати Шевченківської премії – уродженці  Херсонщини:біобібліограф. довід. / уклад. Н.О.  Попова ;обласна бібліотека
 для юнацтва ім.Б. Лавреньова. – Херсон : [б.в.],  2014. – 26 с. : іл.
 – (Видатні краяни; вип.4).

   Новий довідник із серії «Видатні краяни» видано з метою  узагальнення, систематизації та оприлюднення інформації про уродженців Херсонщини – лауреатів Національної премії ім. Т.Г.Шевченка.
   Інформація про лауреатів подається в хронологічному порядку, починаючи з 1970 року, оскільки першу премію представнику Херсонщини було присуджено саме тоді.
  У довіднику подані відомості про основні творчі здобутки лауреатів Шевченківської премії, вміщено портрети, фотоматеріали, вибіркову бібліографію та посилання на веб-ресурси.
  Видання буде корисним спеціалістам гуманітарної сфери, бібліотечним працівникам, співробітникам музеїв, педагогам, студентам і, безумовно, широкому колу читачів, які зацікавляться культурою України.
  63.3(4УКР - 4Хес)
  О 53
   Оленковський, Микола. Історичні постаті та історичні події у майбутніх назвах вулиць Херсонщини. -  м.Херсон: [б.в.], 2015. - 56 с.: іл.
  
   Ця підбірка з 30 історичних довідок підготовлена автором як допоміжний матеріал органам місцевого самоврядування у самовизначенні при найменуванні нових вулиць населених пунктів Херсонської області.
   Ще більше політичне та ідеологічне значення цей матеріал має для боротьби українських сил з ідеологічно налаштованими проти української історії та самої української нації українофобами.
   Частина запропонованих імен та подій має загальнонаціональне історичне значення. Ці постаті та події вшановуються у назвах населених пунктів, вулиць, площ й таке інше на території усієї України. Більшість запропонованих імен було повязано з Херсоном та Херсонщиною. Саме ці люди мають великі заслуги перед нашим краєм й повинні бути увічнені в назвах.


91.9:75
О 54
 Олімпійська гордість Херсонщини: біобібліогр. довідник /Упр. культури обл. держ. адмін.; Обл. б-ка для юнацтва ім. Б. Лавреньова; уклад. Н.О. Попова; ред. С.Д. Коваль; кер. проекту Г.І.Тютюн. – Херсон, 2013. – 37 с.: іл. – (Видатні краяни; вип.3).
   
   Біобібліографічний довідник «Олімпіська гордість Херсонщини», присвячений легендам спорту Херсонщини, продовжує серію «Видатні краяни».
   Перший розділ довідника знайомить з біографіями херсонських спортсменів, які стали призерами Олімпійських ігор. Для зручності читачів матеріали згруповані за видами спорту, далі - за алфавітом прізвищ олімпійців.
  Видання містить розділ, де представлені короткі біографічні довідки про херсонських спортсменів, які були учасниками Олімпійських ігор у різні роки, та статистичні відомості про олімпійські досягнення наших земляків.
  При відборі матеріалу використані енциклопедичні та довідкові видання Національного олімпійського комітету України, фонди Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова, рекомендаційний покажчик «Спорт на Херсонщині» Херсонського державного університету та веб-ресурси.
   Адресований школярам, студентам, аспірантам, викладачам, бібліотекарям та широкому колу читачів, які цікавляться історією спорту на Херсонщині.


  63.3(4УКР – 4Хес)6
  Х 94
   Хронологія мужності: Альбом / За ред. Лагутенко Л.Д. – Херсон: Наддніпряночка, 2015. – 108 с.: іл.
   
   «Хронологія мужності» це альбом- реквієм, альбом-пам’ять про загиблих херсонців, котрі віддали своє життя за суверенітет та незалежність України.
   В основу книги покладені факти з життя звичайних хлопців, котрі народилися і виросли серед безкрайніх степів Півдня України і були змушені в 2014-2015роках захищати її Схід.
    Що змусило їх взяти до рук зброю? Чому на тлі сучасної історії будуть завжди складатися в Хронологію Мужності дві найважливіші віхи в житті цих людей  - дати народження і смерті. Про це – книга.


63.3(4УКР – 4Хес)6
Х 94
   Хронологія мужності: Альбом. Друга книга / За ред. Лагутенко Л.Д. – Херсон: Наддніпряночка, 2016. – 104 с.: іл.
   
  «Хронологія мужності» - це альбом -  реквієм, альбом-пам’ять про загиблих херсонців, котрі віддали своє життя за суверенітет та незалежність України.
   В основу другої книги лягли розповіді про нових Героїв, котрі не повернулися з війни.
  Плине час, та не вщухає материнський біль за загиблими синами, усіма Героями, котрі віддали своє життя, сподіваючись на кращу долю Батьківщини.

  91.9:85.31
  Я 11
  «Я без пісні і дня не прожив»: бібліогр. покажчик. / ОУНБ ім. Олеся Гончара; уклад. Т.Л. Краснолуцька; вступ. ст. В. Гребенюка; відп. ред. Л.І. Зелена. - Херсон. 2014.- 115 с.: фот. - Джерела нашої духовності. Сер. вид. з 1995 р.
  
   Бібліографічний покажчик «Я без пісні і дня не прожив» є четвертим посібником серії «Джерела нашої духовності», яку бібліотека започаткувала 1995 року.
    Головна мета видання – зібрати воєдино поетично-пісенні твори авторів-земляків,  вокальні та хорові пісні різної тематики – від присвят історичному минулому до сьогодення - , що надасть можливість виконавцям поповнити їх співочий репертуар.
   Видання адресоване широкому загалу читачів: працівникам культури та мистецтва, вокалістам, хормейстерам, музикознавцям, викладачам музики, педагогам і студентам музичних відділень вищих навчальних закладів, музичного училища, училища культури, художнім працівникам, хоровим колективам і учасникам художньої самодіяльності.

Немає коментарів:

Дописати коментар