пʼятниця, 14 січня 2022 р.

Гімн України - візитна картка країни.

 

Ще не вмерла України і слава, і воля.
                                           Ще нам, браття молодії,              усміхнеться доля.
                                                     Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці,
                                                    Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

        

Гімн України —  це своєрідна візитна картка країни, вона ніби представ­ляє її, підтверджує її існування. Пісня – душа народу, національний гімн – вищий прояв його волелюбних прагнень, духовних  устремлінь.
Яскравим виявом національно-патріотичних почуттів українців нашої землі став вірш поета і етнографа Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна”. Жодному нашому творові української літератури не судилася така велична і трагічна доля.  Слова національного Гімну  написав у 1862 році  відомий український поет Павло Чубинський, а музику — ком­позитор Михайло Вербицький.

 Це ті слова та музика, які змушують кожного з нас підніматися при перших же аккордах, в них сконцент­рована жива історія народів, їх прагнення до волі.

15 січня 1992 року Указом Президії Верховної Ради «Про Державний Гімн України” була затверджена музика Михайла Вербицького як Гімн, слова Гімну затверджено «законом про Гімн України» 6 березня 2003 року.

 Кажуть: пісня і мова — то душа народу. В нашій пісні – наша сила, наша слава і воля наша. Нехай же сила нашого Гімну об’єднає і поріднить нас всіх, надасть неабиякої могутності в цій нелегкій боротьбі за мир і спокій у власній державі.

Міська бібліотека №2 підготувала відео-презентацію, яку  можна переглянути за посиланням:

  https://youtu.be/R74NbliMAFM

 

Немає коментарів:

Дописати коментар