пʼятницю, 6 вересня 2019 р.

Живе в народі пам'ять про героїв


Саме під такою назвою пройшов круглий стіл в юнацькій бібліотеці за участю бібліотекарів та учнів 8-го - А класу ЗОШ №3.


Головною метою заходу стало прагнення вшанування безсмертної пам'яті ветеранів війни та виховання в підростаючого покоління поваги до захисників нашої Батьківщини, пошану до ветеранів Другої світової війни, героїв Майдану, сучасних подій на Сході України, повагу до свого народу, людяність, чуйність.
Бібліотекарі підготували сценарій, що супроводжувався історичними епізодами відеоматеріалів цих подій, завдяки комп’ютерним технологіям, також книжкову полицю та огляд літератури, що передає історичним і художнім словом сторінки,  трагічного життя народу в період історії та сучасності. Звучала  сумна поезія. Учні дізналися  історичні факти про Другу Світову війну, її страшні наслідки.


1 вересня 1939 року фашистська Німеччина напала на мирну Польщу. Ця іскра швидко перетворилася у світову пожежу, а вже 22 червня 1941 року фашистська авіація бомбардирувала Київ. Тисячі киян пішли добровольцями до лав Червоної Армії. 160 тисяч жителів міста створювали захисні рубежі навколо Києва. Спроба фашистів  раптовим ударом захопити Київ не вдалася. Оборона столиці  України тривала 70 днів. Під Києвом ворог втратив близько 100 тисяч чоловік. Для порівняння: Данія захищалася від фашистського нашестя лише 1 день, Бельгія – 19, Франція - 44дні, Норвегія – два місяці.
43 мільйони людей забрала Велика Вітчизняна війна. І це не остаточні підрахунки… На українських землях війна тривала 1225 днів і ночей, з 22 червня 1941 року по 28 жовтня 1944 року. За роки війни представники України одержали 2,5 млн. орденів та медалей, 2072 українці отримали звання Героя Радянського Союзу. Страшні сліди залишила війна. Тільки на території України в руїни і згарища було перетворено 714 міст і 28 тисяч сіл. 334 населених пунктів в Україні були спалені фашистами разом зі всіма жителями. Скільки горя, скільки страждань за цими цифрами.
8 Травня 1945 року представники німецького верховного командування підписали в передмісті Берліна акт про капітуляцію збройних сил фашистської Німеччини. Переможне завершення Другої Світової війни значило крах гітлерівського  «нового порядку», звільнення поневолених народів Європи, врятування світової культури і цивілізації від фашизму. День 9 Травня став Днем Перемоги, великим святом всього людства. 1418 днів і ночей йшли радянські воїни вогненими  дорогами війни. Перемогли тому, що відстоювали свою Батьківщину, право на щастя, на життя.
Сотні тисяч матерів проводжали своїх синів та дочок на фронт. Ішли поети, талановита молодь, вчорашні школярі й школярки, але не всім судилося повернутися до рідної оселі. Так, після Революції Гідності на Майдані, в 2014 році, коли на Схід України в Донецьк і Луганськ віроломно ввірвалися війська Росії,  створювалися добровольчі батальйони для захисту України з активних патріотів:


Молодь уважно  слухала, виявляла інтерес до представленої літератури.


Немає коментарів:

Дописати коментар