вівторок, 4 червня 2019 р.

Палити – нівечити своє здоров’я

До Всесві́тнього дня  боротьби з тютюнопалінням який щорічно відзначається 31 травня в юнацькі бібліотеці відбулася  година спілкування «Ми - молоде покоління – відмовляємося від паління».
До читальної зали бібліотеки для участі в цьому заході запросили  дві групи студентів  першокурсників НВПУ.


Бібліотекар привітала юнацтво та запропонувала познайомитися з книжковою полицею під назвою «Палити – нівечити своє здоров’я». що містить  літературу  про здоровий  спосіб життя, альтернативні  корисні захоплення. А ще наповнили попільничку живими квітами –  символ Всесвітнього дня без тютюну.


Висловивши  сподівання, що всі присутні молоді і здорові, бібліотекар наголосила, що найцінніше, що має людина – це здоров`я! Але воно не існує саме по собі, воно не дається на все життя, не є постійним і незмінним. Здоров’я потребує турботи та рівноваги протягом усього життя. 


Як саме треба піклуватись про здоров`я  і про те, як підтримувати себе у здоровій формі розповів запрошений  на захід Сергій Вікторович Улітін, лікар-нарколог. Він розповів, що на сьогоднішній день, за даними звіту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), від вживання тютюну щороку помирає понад 5 мільйонів людей. У Європейському регіоні тютюн винен у смерті близько 1,6 мільйона людей на рік. Сергій Вікторович розповів про підступність нікотину, про алкоголізм, наркоманію та СНІД,  які ведуть у безодню.  
Вільям Гладстон стверджував, що «Алкоголь робить більше спустошень, ніж три історичних лиха разом узяті: голод, чума, війни». А Гіпократ, запевняв, що «Людина носить лікаря в собі, треба тільки вміти допомогти йому в його роботі...».


Тож, взявши участь у годині спілкування, молоді люди дізналися, що паління і шкідливі звички приносять найбільшу шкоду нашому здоров`ю та руйнують нас, і що треба робити, щоб зберегти і зміцнити своє здоров`я. А головне – юнацтво зрозуміло, яку величезну цінність має здоров`я, а також те, що воно залежить тільки від нас самих, від правильності нашого вибору та поведінки.
Студенти  НВПУ сповнені сил та енергії, багато мріють, планують своє майбутнє, пізнають навколишній світ. Вони  активно спілкувалось з лікарем-наркологом. Ця бесіда надала можливість ствердитися у думці, що своє здоров`я кожен  тримає у власних руках. Щоденно все більше молоді обирають здоровий спосіб життя, спрямовують зусилля на збереження та зміцнення свого здоров`я.  Адже здорова людина – це справжній сучасний еталон краси.

Немає коментарів:

Дописати коментар