понеділок, 18 грудня 2017 р.

Святковий фінал Відкритого літературного конкурсу для дітей «Я зміг» у місті Херсоні

19 грудня в Україну завітає Святий Миколай. Цього дня відкриються новорічні ялинки, відбудуться святкові заходи для малечі, яка з нетерпінням чекає на свято. Напередодні ж, у неділю, 17 грудня у м. Херсоні  в ККЗ «Ювілейний» вже відбувся святковий захід, який пройшов  у рамках проведення ІІ Південного фестивалю книги та читання «Книжковий Миколай».  Під час  святкового дійства були оголошені підсумки та нагороджені переможці  Відкритого літературного конкурсу для дітей «Я зміг».
Засновником цього конкурсу є Видавничий дім «ЛінаПе», а проведено його за підтримки комунального закладу «Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки»,  Херсонської обласної ради та київського видавництва «Фонтан казок».  Інформаційну підтримку конкурсу  надала Українська бібліотечна асоціація.
Метою Конкурсу є розвиток та підтримка літературних здібностей дітей і підлітків та бажання виховувати у собі кращі риси цілеспрямованої особистості, свідомого громадянина України.
Темою творчих робіт учасників мала бути власна реальна історія (або реальна історія близької чи знайомої дитини) у жанрі оповідання, новели, есе чи нарису, яка розповідає про перемогу над обставинами, над собою (наприклад, подолати власне небажання щось робити або подолати інертність та зважитися на добрий вчинок, який потребує певних зусиль, дотриматися свого слова...). 
До участі у конкурсі були запрошені діти та підлітки 10-17 років.
Всього ж організатори отримали роботи від 67 авторів з різних міст  України, а саме: з  Ужгорода, Кропивницького, Харкова, Києва і звичайно ж – із Херсону та Херсонської області. Особливо активними виявилися автори із Білозерського, Бериславського, Скадовського районів та м. Нова Каховка.
З нашого міста до Херсону міською бібліотекою для дітей було відправлено 4 роботи:  авторами двох із них стали учениці гімназії Бесєдіна Анастасія VI(10) клас та Сапронова Катерина V(9)-А клас; Третякова Анастасія – учениця 8-А класу ЗОШ № 4 та Булавка Альона – учениця 10-А класу ЗОШ № 6, читачка бібліотеки-філії № 3. 
Журі конкурсу було вражене високим рівнем творів, поданих на конкурс, тож визначило,  переможців та призерів у окремих номінаціях, які під час свята отримали дипломи та книжкові подарунки.
Були серед них і наші переможці. У віковій категорії 14-17 років, в номінації «Життєвий оптимізм» перемогу отримала читачка міської бібліотеки для дітей, учениця VI(10) класу гімназії Бесєдіна Анастасія за твір під назвою «Життя триває».

Нагороду та книжкові подарунки  Анастасії вручили Еліна Алієва, засновник Видавничого дому "ЛінаПе" та популярний український дитячий письменник, головний редактор видавництва «Фонтан казок» і голова журі конкурсу Іван Андрусяк.
У номінації «Філософське ставлення до життя» перемогу святкувала читачка міської бібліотеки для дітей, учениця V(9)-А класу гімназії Сапронова Катерина за твір під назвою «Час не лікує, він робить нас сильнішими».
На жаль, по причині хвороби сама Катя не змогла отримати нагороду, її «доставила» Настя. Разом із грамотами дівчата отримали твори сучасних українських авторів. Анастасія ж мала можливість поспілкуватися з присутніми на заході авторами особисто.
Серед книг, отриманих переможцями, були й видання, привезені до Херсона спеціально в дарунок конкурсантам львівськими друзями з «Книжкової толоки". Любов Хомчак привітала учасників конкурсу "Я зміг" від імені львівського "десанту" письменників і бібліотекарів, які вже другий рік поспіль приїздять на херсонський "Книжковий Миколай" і створюють його особливу атмосферу.
Таку особливу атмосферу для  переможців та учасників конкурсу створили, звичайно ж, Святий Миколай та його помічники - Зима, Володарка Часу, Янголятко, Календарик і талановита херсонська дітвора - учасники хореографічних і вокальних колективів.
Усім, хто бажає ознайомитись із творчістю талановитих новокаховчанок та дітей України, повідомляємо електронну адресу сайту Херсонської ОБД ім. Дніпрової Чайки - www.library.kherson.ua. Міська бібліотека для дітей,  усім колективом поздоровляє своїх читачок, своїх активних помічниць – бібліотечних волонтерів Анастасію та Катерину з перемогою і бажає усіляких подальших успіхів у житті та досягнення мрій!


        

Немає коментарів:

Дописати коментар