четвер, 14 грудня 2017 р.

Знай свої права, дитино!

Цьогорічний  Тиждень права у  читальній залі для учнів 5-9 класів міської бібліотеки для дітей розпочався 06 грудня.  Цього дня на правовий дайджест «Маю право!» завітали учні I(5)-А класу гімназії. Звичайно ж, говорили про права маленької дитини. «Погортали» разом Конвенцію про права дитини», ознайомились із основними правами дітей, які в ній прописані, провели гру-знайомство на закріплення знань про право на  власне ім’я,  «прогулялися»  сторінками дитячих казок та пошукали там порушення прав дитини. Говорячи про право дітей на розкриття своїх талантів, бібліотекар Жаданова Наталія Валентинівна запросила маленьких гостей до участі у роботі волонтерської бригади, яку бібліотека формує для участі в новій обласній волонтерській акції «Мрій! Читай! Досягай!» Маленькі громадяни мали можливість познайомитися з літературою, яка розкриває права людини та дитини.
На завершення зустрічі усі громадяни України, присутні в дитячій бібліотеці, закріпили свої права у грі по колу та з задоволенням скандували: «Я маю право!»
Такі самі слова змогли сказати 12 грудня учні II(6)-Б класу гімназії, які також стали учасниками правового дайджесту «Маю право!» Шестикласники були запрошені до участі у роботі волонтерської бригади, і бібліотека вже має нових волонтерів.
А зранку 13 лютого для учнів III(7)-В класу гімназії пройшов брейн-ринг «Кращий правознавець» і кращі із знавців права зберегли фотомить, де демонструють літературу, яка допоможе кожному малому громадянину пізнати свої права та познайомить їх із контактними телефонами та сайтами, які покликані захищати права маленької дитини в Україні.


У молодшому  ж  відділі в цей час відбувалася відео-вікторина «Права казкових героїв», учасниками якої стали учні 3-В класу  гімназії.
Маленьким дітям важко пояснити такі слова як: конвенція, конституція, право, держава, закон. І тут, на допомогу бібліотекарям  прийшли  казкові герої. Третьокласники  пригадали, як кого звати і що трапилось з Червоною шапочкою, Попелюшкою, Дюймовочкою, Хлопчиком-мізинчиком, трьома поросятами, Колобком та іншими відомими казковими персонажами. 
Діти прослухали розповідь бібліотекаря про права дитини, а потім, як справжні юристи, допомагали казковим героям  побороти важкі обставини. І, навіть, створили нову казочку про Колобка  і він залишився живий-здоровий.Немає коментарів:

Дописати коментар