четвер, 8 вересня 2016 р.

Профіквестівці відвідали собор Андрія Первозваного

З початком нового навчального року команда «220 ВОЛЬТ »продовжує свої дослідження в рамках проекту  «Профіквест: В долонях степу і Дніпра». 06 вересня вона відвідала з екскурсією найпрекраснішу споруду нашого міста і всього півдня України – собор Святого Андрія Первозваного.
Звичайно, усі були там вже не один раз, але з екскурсією – вперше. Зустрічав профіквестівців отець Миколай, секретар Новокаховської єпархії, настоятель Свято-Пантелеймонівського храму. Учасники піднялися  на другий поверх собору, де спілкувалися зі святим отцем.
Отець Миколай  розповів про історію народження собору, бо ця споруда колись задумувалася як православна церква, але тепер ми – всі новокаховці можемо з гордістю сказати, що маємо собор, біло-золоте диво побудоване на європейському рівні, найбільше на півдні України і найкрасивіше. Під куполом собору є галерея, як у соборі Святого Петра у Римі. Звичайно, наша – в рази менша і піднятися на неї профіквестівці не змогли, бо  ще тривають роботи, чекають на розпис білі стіни, 

та отець Миколай показав присутнім диво, яке могло трапитися тільки у святому місті. Всі стояли перед іконостасом, а під куполом, відбиваючись від стін та піднімаючись до висоти, звучав прекрасний спів – молитва, яку співав святий отець.

Він стояв  високо, а голос відбивався усюди. Це було вражаюче прекрасно. Діти оцінили не акустику, а містичну святість цього храму душі кожного з нас – собору Святого Андрія  Первозваного, який вартий того, щоб пізнати історію його «народження» та прийти сюди, щоб поговорити з Богом і відпочити душею.

Немає коментарів:

Дописати коментар