середу, 21 вересня 2016 р.

Великий українець

«Завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю, народ  – нацією, країна –державою», так сказав колись великий український державотворець, історик, вчений-літописець нашої сивої давнини Михайло Сергійович Грушевський.
29 вересня в Україні відзначатимуть 150-річчя від дня народження великого українця, що колись творив історію держави.
Напередодні цієї дати, 21 вересня до читальної зали для учнів 5-9 класів прийшли восьмикласники-гімназисти, щоб  долучитися до історичної пам’яті та відчути себе особистістю. До уваги читачів був представлений літературно-історичний кейс «Великий українець».
Разом присутні поринули у минуле, щоб побувати у польському Холмі, де народився історик; у старому Тифлісі, де він навчався, у Симбірську, де відбував заслання, у Львові, де навчав студентів та розпочав роботу над головною працею свого життя – книгою «Історія України – Руси», у Кисловодську, де закінчилося земне життя і розпочалася довга дорога до пам’яті.
Гості бібліотеки мали можливість побачити автентичні історичні документи та документи із домашнього архіву родини Грушевських. На книжковій виставці «Суцвіття імен: BIBLIOСВІТ», у розділі «Творці української історії» є нагода почитати книги, автором яких є Михайло Грушевський  та поміркувати над тим, хто «колись небо прихилить до ваших могил»?
Будьмо українцями, пам’ятаймо минуле – заради майбутнього!

Немає коментарів:

Дописати коментар