пʼятницю, 30 вересня 2016 р.

Цей дивосвіт – бібліотека!

 З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек у бібліотеках міста пройшли дні відкритих дверей з цікавими розважальними заходами для користувачів. 
До міської бібліотеки для дітей, щоб взяти участь у святковій грі-вікторині «Мандрівка у книжковий світ», завітали учні 4-Б класу ЗОШ №4. Тут школярам розповіли про перші глиняні, папірусні і пергаментні книжечки. Діти довідались про Олександрійську  бібліотеку і про книгозбірню Ярослава Мудрого.


А далі, змагаючись у грі-вікторині, діти вразили бібліотекарів знанням українських народних казок, давши відповіді на всі запитання. Маленькі відвідувачі бібліотеки довели, що вміють і люблять читати.

Аптека для душі. Так називали  бібліотеку за часів правління  єгипетського фараона Рамзеса II.  Часи змінилися. До неї, до бібліотеки йдуть сьогодні не тільки для того, щоб «полікувати» душу книжкою. До міської бібліотеки для дітей прийшли напередодні Всеукраїнського дня бібліотек учні 2(6)-Б класу разом зі своїм шкільним учителем української мови та літератури Чабан Світланою Андріївною, щоб стати учасниками святкового дійства.
З вітальним словом до присутніх звернулася завідуюча бібліотеки Карпенко Валентина Іванівна, яка розповіла дітям про свято бібліотек та про бібліотеки Херсонської області, наголосивши на тому, що книжка та читання – це шлях до успіху у майбутньому.
Бібліотечні волонтери Кирило Єзерський та Бесєдіна Настя розповіли та показали присутнім історію виникнення книжки та перших бібліотек.
Потім відбувся сеанс «модного читання», який провела бібліотекар читальної зали Гайдай Світлана Вікторівна. Вона представила книжки «Миколчині історії» М. Павленко, «Поліанна» Е. Портер та «Чарлі і шоколадна фабрика»  Р. Дала. Діти подивилися уривки із кінофільмів, бурхливо реагуючи та пізнаючи героїв стрічок. Особливу зацікавленість виявили до трейлеру фільму про хлопчика Чарлі.
Наступною була гра «Щасливий випадок», яку проводила бібліотекар Жаданова Наталія Валентинівна з допомогою своїх помічників – бібліотечних волонтерів.
Діти відповіли на всі запитання, отримавши солодкі призи за відповідь (у декого було навіть два смаколика).
Зрештою, настала найурочистіша мить свята: завідуюча бібліотеки Карпенко В.І. презентувала дітям подарунки, які передав громадський діяч та постійний партнер бібліотеки Сидоренко Олександр Миколайович – це три комплекта навушників до бібліотечних комп’ютерів та книгу Діани Вінн Джонс «Мандрівний замок Хаула». Бібліотечні волонтери, приймаючи подарунки, подякували Олександрові Миколайовичу, а Данилова Юля звернулася зі щирими словами  привітань бібліотечним працівникам з нагоди свята.
На завершення заходу, завідуюча бібліотеки разом із викладачем Чабан С.А., запросили дітей до участі у конкурсі на краще читання книг у міській бібліотеці для дітей, який стартує 30 вересня та буде тривати до 15 грудня. Бібліотека для дітей чекає на своїх читачів!     

 На profeshing–соло «Ода професії» до міської бібліотеки №2 завітали учні 9-Б класу СЗОШ №8. Їх гостинно зустріла бібліотекар Рядних І.Л., яка розповіла про свій шлях до професії.  Цікавими були і презентації «Національні бібліотеки» та «Незвичайні бібліотеки світу».

Сьогодні в вік високих технологій і інтернету, багато людей, тим не менш, продовжують ходити до бібліотеки. Для них створюються все нові і нові бібліотеки, деякі вражають красою і незвичайною архітектурою.
Наостанок Ірина Леонідівна побажала учням знайти свій шлях у житті і обрати свою професію, яка б приносила задоволення.


Міська бібліотека №3 запросила на прогулянку літературним діліжансом «Палац чарівних книжок» малят старшої групи дитячого садочка «Вербиченька». Дітвора познайомилася з бібліотекою і, зайнявши місця в діліжансі (стільчики в читальному залі бібліотеки), здійснила уявну подорож літературними галявинками (книжковими полицями на яких «живуть» книги). Зупинившись на галявині, де «живуть» книги про Україну, малюки відповідали на питання вікторини про державні та народні символи нашої країни. Приїхавши на галявину з книгами про природу, малеча називала прикмети осені та відгадувала загадки про осінні овочі та фрукти. Дуже веселою була зупинка на казковій галявині, адже діти люблять і дуже добре знають казки. А наостанок діти гортали сторінки, книжок які їм сподобалися і попросили виховательку взяти деякі для голосного читання на заняттях в дитячому садку."Читати – це круто!", "Бібліотека – територія знань! – під такими гаслами в Таврійській міській бібліотеці №4 пройшов відкритий урок читання. Маленькі читачі з 4-А класу ЗОШ № 5 дізналися із розповіді бібліотекаря Ярової В.М. про історію бібліотек, починаючи з часів князя Ярослава Мудрого. Виставку яскравих книг української сучасної дитячої літератури доповнила розповідь бібліотекаря Півторак І.В. по книзі Цуріки Л."Історія дитячої книги зі стародавніх часів до сьогодення". Діти розповіли про свої улюблені книжки та дізналися про сучасний вид реклами книг – бук трейлер (короткий відеоролик за мотивами книги). За допомогою інтернету учні переглянули цікаві буктрейлери:"Читай українські книги", "Читаймо українські казки", "І.Франко"Фарбований лис", "В.Нестайко"Тореадори із Васюківки", "М.Павленко"Русалонька із 7-В". Потім діти із задоволенням переглянули мультфільми про бібліотеку, книгу та читання.
А на продовження свята в Таврійську бібліотеку завітали наймолодші користувачі-вихованці дитсадочка "Дзвіночок". Маленькі українці вітали бібліотекарів щирими віршами та піснею "Як у нас на Україні" і одержали солодкі призи. 
Свято вдалося і БІБЛІОТЕКА – територія знань, відкрита для всіх!

Напередодні свята  в Дніпрянську cелищну бібліотеку завітали першокласники Дніпрянської школи. Деякі вже побували тут з батьками, інші згадували цікавий бібліотечний волонтерський візит до дитячого садочку, коли вони були вихованцями старшої групи. 


Перші дитячі враження – здивованість кількістю книг та журналів. Під час екскурсії, яку провела бібліотекар, малеча багато дізналася про книжковий фонд бібліотеки, про літературу рідного краю, особливо про дитячі видання. 

З гордістю за рідне селище першокласники знайомились з творчістю своєї землячки письменниці В. М. Нижеголенко, яка завжди презентує себе такими словами: «Я – родом з Дніпрян». Запитливій дитячій натурі зрозумілі її твори про тварин. Із зацікавленістю та переживанням малеча слухала її оповідання «Рябкові гостинці» та «Нічий». Діти з задоволенням позмагалися у відгадуванні загадок, проявили себе знавцями персонажів казок та мультфільмів, гортали сторінки яскравих дитячих книжок. Радісно гомоніли, коли жваво гралися в гру на увагу та знання назв птиць. 

З добрим настроєм діти залишали дім де живуть книжки, та пообіцяли приходити сюди, як тільки самостійно навчаться читати, щоб відкривати для себе загадковий дивосвіт бібліотеки.


30 вересня в Новолагерській сільській бібліотеці відбулося свято, присвячене Всеукраїнському дню бібліотек. Цього року свято було подвійне, бо маленькі та дорослі мешканці села - читачі бібліотеки раділи не лише святу бібліотек та книги, а ще й капітальному ремонту, який вперше за 63 роки існування бібліотеки був зроблений Дніпрянською селищною радою.


Святкували День бібліотек і діти, і дорослі. Відгадували вікторини, запропоновані ведучими свята – «Книгами», співали, розказували вірші, а потім із задоволенням разом смакували святкові торти, якими на честь свята їх пригощала провідний бібліотекар Лідія Балюк. Було по-домашньому затишно і весело і ще довго всім не хотілося йти з бібліотеки…

Кожного року в кінці вересня в Обривській сільській бібліотеці проходить  відкритий урок читання. В чарівну країну казок цього року маленькі читачі бібліотеки помандрували з бібліотекарями сільської та шкільної бібліотек.На дітей чекала розповідь про значення казки в житті дитини та перегляд мультфільму за мотивами книги Мішель Кнудсен «Лев у бібліотеці», потім вони відповідали на питання цікавої вікторини, розповідали вірші про книги. На закінчення заходу діти отримали в подарунок закладки-пам’ятки з правилами поведінки у бібліотеці. 

Немає коментарів:

Дописати коментар