вівторок, 13 березня 2018 р.

Натхненні Поезією


Перший весняний місяць березень багатий на події та свята. Саме ранньою весною відчуваєш важливість кожної миті нашого життя.
Прагнення розвиватися і працювати над собою духовно, відчули учасники літературно-музичного клубу «Натхнення» і поспішили до читального залу юнацької бібліотеки на усний журнал «Поезії чарівні рядки». Бо від суми знань отриманих в юності, людина сприймає світ іншим – кращим, добрішим, нескінченно багатим.
Провідний  бібліотекар Марія Федотова  розповіла молоді  про Генія української нації – Тараса Шевченка. Чи міг тоді хто передбачити, що ім’ям хлопчика-кріпака колись стануть називати планети, кораблі, друкувати його зображення на державних грошових купюрах, поштових марках, ставити йому розкішні пам’ятники і численні меморіальні дошки, випускати на його честь ювілейні монети і засновувати державні премії? Але так вже влаштований цей світ – хто прагне знати, навчатися, той багато досягне, цінуючи і плекаючи в собі прості людські цінності:  життя і свободу, самореалізацію і благополуччя, мир і повагу. Молоді люди читали уривки творів Тараса Шевченка, відчули тонкощі поетичного слова, глибину болю та драматизму  історії українського народу.

Оксана Шабняєва розповіла історію святкування 8 Березня, свята цілком присвяченого найпрекраснішій половині нашого суспільства. Історія появи Міжнародного жіночого дня проста і зрозуміла - це була спроба відновити спотворену століттями справедливість по відношенню до жіночої статі, яка настільки вкоренилася в суспільстві, що бути жінкою, ще якихось 100-150 років тому означало тільки одне – безправ’я і пригнічений послух. Зваживши всі розрахунки, можна прийти тільки до одного висновку: чоловік і жінка абсолютно різні, але абсолютно рівні між собою. Більш того - одне без одного приречені на смуток і печаль, і навіть вимирання.
Юна поетеса Марія Єщенко нагадала про обласний конкурс-фестиваль «Поетичний камертон Ліни Костенко», в якому вона бере участь, як поет, уже три роки поспіль. Розповіла про творче життя Ліни Костенко – великої доньки Кобзаря, про її поезії, сповнені краси та проникливості.
Сюрпризом для членів клубу стала розповідь Валерії Куркіної про аргентинського композитора Астора Пяцолла.  Його пристрасне «Танго» у супроводі цілого оркестру знайшли і подивилися, скориставшись Інтернетом.
То ж, не зволікайте, знайдіть у собі натхнення, приєднуйтесь до клубу «Натхнення», щоб дізнатися більше про долі українських і світових геніїв. Тут можна поспілкуватися, виразити свої добрі емоції, які допомагають керувати своєю поведінкою, контролювати стрес, покращити самооцінку і настрій.

Поезія… Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, збагачувати духовність. Хто причастився до Поезії хоч раз, пам’ятайте, що Муза дуже примхлива, вона приходить лише тоді, коли серце чисте, відкрите до краси. Не кожний вірш можна назвати поезією. Далеко не кожному, хто любить літературу дано стати поетом. І, навіть, не кожен може скласти вірша. На пункті видачі  бібліотеки  №2 пройшов літературний вечір «Ліричні спалахи душі». На заході були присутні поети та шанувальники поетичного слова, які читали вірші українських поетів.  Читачка Хозіахметова Л. В. зробила добірку віршів Шевченка Т.Г. Присутні  читали вірші Л.Костенко, Л. Українки, А. Малишка.  


На захід були запрошені місцеві поети Черемис Н.С. та Сурайкін Ю.О., які дивували присутніх своїми різножанровими віршами: політичними, ліричними, гумористичними. 

Немає коментарів:

Дописати коментар