понеділок, 1 липня 2019 р.

Живи, моя Державо!

Конституція - путівник, від якого
я ніколи не відмовлюся…
Джордж Вашингтон

28 червня, наша країна відзначає День Конституції. Саме 23 роки тому в Україні було прийнято Основний Закон держави. Цей акт закріпив незалежність українського народу, зробив його справжнім володарем суверенітету.
«Це моя Україна, це – моя Батьківщина» під такою назвою пройшла зустріч у  міській бібліотеці №2. Бібліотекар розповіла дітям про те, як «народжуються» закони; пояснила, що Конституція надає дітям рівні права та не допускає жодного насилля над дитиною.Цікавими були відповіді присутніх на такі питання: «Чому для держави так важливо мати свою Конституцію?», «Навіщо нам потрібно знати свої права і обов’язки?», «Чи могла б людина обійтися без будь-яких законів? А також пофантазували на тему: «Якби ви стали президентом України, чи депутатом Верховної Ради, який найважливіший, на вашу думку закон ви внесли до Конституції?».


Поговорили про особливі відзнаки, які вирізняють один народ від іншого – державні символи (герб, прапор, гімн). За допомогою аудіо, відеоматеріалів  діти дружно відгадували якій національності належить зображений прапор та в якій країні лунає той чи інший гімн.Згадали відомих, видатних людей України, зображення яких, разом з гербом ми бачимо на грошових купюрах – гривнях, та із задоволенням приймали участь у вікторинах, іграх і конкурсах.  

 У Тополівській бібліотеці було оформлено тематичну полицю "Живи, моя Державо!", на якій представлені видання про становлення держави, основи конституційного права.27 червня для молодших користувачів бібліотеки було проведено бібліографічний огляд літератури "Живи, моя Державо!". Дітям цікаво було дізнатись, що першою вітчизняною конституцією вважається Конституція гетьмана Пилипа Орлика, що ми можемо пишатися тим, що вона була однією з перших в Європі та світі.

Немає коментарів:

Дописати коментар