пʼятниця, 18 квітня 2014 р.

Чорнобиль не має минулого часу

Під такою назвою 15 квітня проходив у юнацькій бібліотеці відеолекторій для учнів Новокаховського професійно-технічного ліцею та студентів Новокаховського політехнічного коледжу.
Увазі молоді були представлені чотири стрічки присвячені катастрофі та її наслідкам. Перша стрічка «Чорнобиль. Хроніка важких тижнів» – документальний фільм про ліквідацію наслідків вибуху на ЧАЕС. Багато фільмів створено вже через роки після вибуху четвертого блоку Чорнобильської АЕС. Цей фільм знімався на станції, починаючи з 14 травня 1986 року. Сто днів команда режисера «Укркінохроніки» Володимира Шевченка провела поруч з атомниками, пожежними, дозиметристами, енергетиками, військовими, які ліквідовували наслідки вибуху. Зйомки велися безперервно в самих небезпечних зонах, де під ногами ще диміли уламки графіту. Отримавши велику дозу радіації, режисер і оператор фільму Володимир Шевченко помер від променевої хвороби у 1987 році.
Сучасний погляд на події молоде покоління побачило на відео «Невідомі подробиці аварії на ЧАЕС». Про ситуацію у зоні відчуження на сьогоднішній день дізнавалися зі стрічок «Чорнобиль 25 років потому» та «Чорнобиль – подорож у зону».

Немає коментарів:

Дописати коментар