понеділок, 7 липня 2014 р.

Ко мне прилетала белая чайка«Где и когда это сделалось модным
Живым равнодушье, внимание –мертвым?»
                                                         Е.А.Евтушенко
 
03 липня в літературно-меморіальному музеї А.П.Бахути пройшли відразу два літературні заходи, присвячені жінкам-поетесам до річниці їх народження.
«Ко мне прилетала белая чайка» під такою назвою відбувся літературно-мистецький вечір, присвячений 125-річниці з дня народження Анни Ахматової, однієї з найвеличніших поетів Срібного віку.
Директор музею Тетяна Лупашко докладно розповіла про життєвий і творчий шлях російської поетеси, творчі образи якої ніколи не жили своїм особистим життям, а завжди служили розкриттю ліричних переживань поета, його радощів, скорбот і тривог.
Шанувальники творчості Ганни Ахматової не тільки почули вірші видатної поетеси, а й самі читали їх.
Другий захід, який відбувся в другій половині дня - це літературна світлиця «Закохана в життя», присвячене 83-річниці з дня народження дивовижної Новокаховської поетеси Вікторії Смолій, яка володіла великим даром - даром любові. Любові до життя, до людей, до природи. Голос її душі - її вірші, які відрізняються особливою щирістю, вистраданності душі, вони частина її самої, того, чим вона жила, що її турбувало і непокоїло.
Провідний бібліотекар Новокаховській бібліотеки № 2 Світлана Новосьолова і директор музею Тетяна Лупашко нагадали присутнім про основні віхи життєдіяльності Вікторії Смолій.
У свою чергу подруга поетеси Світлана Куриленко та друзі Тетяна Пустова, Олеся Левчук поділилися теплими спогадами про спілкування з поетесою. Шанувальники поезії Олена Логвинова, Дмитро Кириченко, Олександр Тараненко, Юлія Яковлєва читали улюблені вірші поетеси.
Як завжди, співом під гітару супроводжував захід Віталій Дарибогов.
 
 
 
 
 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар