середу, 28 травня 2014 р.

Про добро та людяність


«Веселий дзвоник» - таку назву мав захід 21 травня в  читальному залі молодшого відділу міської бібліотеки для дітей. Спочатку бібліотекар запросив учнів 2-Б та 2-В класів  гімназії здійснити мандрівку по казкових літературних стежках. Діти з зацікавленністю  приймали участь в різних конкурсах: по чарівних словах вгадували героя казки, згадували, з допомогою яких речей здійснили дива Оле-Лукойє, Буратіно, Алладин та інші персонажі.Школярі продемонстрували знання близького їм казкового світу. А яка багата наша херсонська земля майстрами слова, що зробили свій внесок в світову гармонію! Це чудово підтвердила книжкова виставка  письменників Херсонщини з фонду міської бібліотеки для дітей. На ній представлені примірники з автографами Миколи Братана, Василя Шаройко, Валентини Нижеголенко, Леоніда Марченка та інших дитячих авторів. Розповідаючи про їх творчість та зачитуючи вірші, бібліотекар запропонувала малечі стати на мить акторами та зобразити персонажів жестами, звуками, ходою. Бажаючих було багато. Один учень намагався показати маленького каченя з віршика Миколи Братана «Де мама ?», інший – ледачого кота – з віршика «Котячий обід» та персонажа з вірша Валентини Нижеголенко  «Наш Петрик», який не підготувався до виступу на концерті, чим зашкодив своїм товаришам. Своїм віршиком «Кошенятко»  новокаховська поетеса Вікторія Смолій надала нам урок добра. І школяру вдалося передати її думку, використавши пантоміму.Здавалось, що ще більше ласкавих промінів посилає нам сонечко, і день радіє теплу, коли маленька «акторка» намагалась відтворити цю мить за сюжетом вірша Марка Боянжу «На скрипці дівчинка заграла». З задоволенням діти слухали гумористичні віршики Василя Шаройко і також входили в образи їх героїв. Наприклад, в образ Вані, який не зміг знайти на мапі Лондон, тому що він заховався в тумані.Діти виявили бажання прочитати ці твори і  пообіцяли частіше приходити в свою улюблену бібліотеку. Сміх і радість супроводили весь захід. Маленьким артистам дістались солодкі призи. Всі отримали задоволення, гарний настрій і трішки збагатити свій внутрішній світ, вбираючи в себе уроки добра та людяності, які подарували  нам дитячі поети  нашого рідного Херсонського краю.
 

понеділок, 26 травня 2014 р.

«Багатолика Європа»


Європа багатолика:
Єдина, близька, велика.
Усі ми різні, бо ми народ!
Усі ми рівні, шукай, знаходь!
Хай буде мир на всій землі,
Країни різні, а ми одні!
Цими словами розпочалась заочна мандрівка «Багатолика Європа», присвячена Дню Європи. На зустрічі у міській бібліотеці №2 були присутні студенти агроколеджу та політехнічного коледжу, а також представник Новокаховського відділу у справах сім’ї та молоді Костенко В.О.
Бібліотекарі Абдулова Ю.О. та Постоюк О.І. презентували онлайн-подорож країнами Західної Європи. Студенти прийняли активну участь у обговоренні та відповіли на питання вікторини. А наостанок бібліотекарі побажали всім приємних подорожей та емоційних вражень. 


вівторок, 20 травня 2014 р.

Моя мама – солнышко моё

Есть в мире одно слово, перед которым все люди склоняют головы, это слово – мама.
Каждый год во второе воскресенье мая весь мир отмечает День Матери.
16 мая в детском читальном зале библиотеки №2 для учащихся четвертых классов ЗОШ №8 было проведено мероприятие «Моя мама – солнышко моё». Библиотекари детского отдела познакомили детей с историей этого праздника, рассказали о том, какое место в жизни человека занимает мама.     
Дети читали стихи, пели песни, рассказывали легенды о маме, с удовольствием принимали участие в викторине «Самая лучшая сказочная мама». Библиотекари предложили учащимся создать цветок для мамы, на лепестках которого дети написали добрые пожелания и слова о своих мамах.

пʼятницю, 16 травня 2014 р.

У гроні чесних і сміливих


З метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, 15 травня міська бібліотека №2 в ЗОШ № 8 для учнів 10 класу провела  урок-спомин «У гроні чесних і сміливих»
Надзвичайно важливо, щоб молоді люди були здатні емоційно співпереживати одній з найбільших трагедій в історії України, людям, які загинули в результаті терору і помилковихзвинувачень. Ніякий розвиток країни, ніякі її успіхи, амбіції не можуть досягатися ціною людського горя і втрат. Ніщо не може ставитися вище за цінність людського життя і репресіям немає виправдання.

СНІД - виклик людству

Запрошуємо переглянути книжкову виставку, яка відкрилася 10 травня «СНІД – найсерйозніший виклик людству», до Дня пам’яті померлих від ВІЧ – інфекції та СНІДу у міській бібліотеці №2

Бібліоальпіністи представляють

Бригада волонтерів міської бібліотеки для дітей «Бібліоальпіністи» представляє  коло книжок, з якими вони підуть до малечі наступного навчального року. Книжки відбирали наші менші волонтери: хлопчики до своїх вподобань, дівчатка – до своїх (вони, до того ж, вже заклали власноруч сплетеними закладками те, про що читатимуть якнайперше), а вже коли всі визначились, то отримали список сучасних, яскравих, цікавих, а головне – новеньких книжок.



вівторок, 13 травня 2014 р.

«Как здорово, что все мы сегодня собрались»

10 травня, в дні святкування Великої Перемоги в Великій Вітчизняній війні, користувачі міської бібліотеки №2 зібралися на музичний вечір «Как здорово, что все мы сегодня собрались». Зустріч провели на природі, в лісі – мальовничому куточку мікрорайону «Сокіл».
Бібліотекар Рядних І.Л. розповіла про поетів: Булата Окуджаву та Юлію Друніну. 90-річчя з дня народження яких виповнилося в цьому році. Булату Шалвовичу – 9 травня, а Юлії Володимирівні – 10 травня. Творчість їх пов’язана з Великою Вітчизняною війною.
Біля багаття під гітару співали пісень про війну, та читали вірші. Вечір закінчили піснею відомого барда Олега Мітяєва «Как здорово, что все мы сегодня собрались»
И все же с болью в горле мы тех сегодня вспомним
Чьи имена как раны на сердце запеклись
Мечтами их и песнями мы каждый вдох наполним
Как здорово, что все мы сегодня собрались

«Віддам книгу у гарні руки!»


У дитячій бібліотеці з кінця квітня розпочав свою дію буккросінг.    
Буккросінг це процес вивільнення книг. Людина, прочитавши книгу, залишає ("звільняє") її у громадському місці (парк, кав’ярня, поїзд, станція метро, у бібліотеці на спеціальній полиці) для того, щоб інша, випадкова людина могла цю книгу знайти та прочитати.
Таке місце знайшла дитяча бібліотека. Тепер не обов’язково записувати книгу до формуляра, повертати її до бібліотеки. Фонд буккросінга – це книги подаровані бібліотеці, вони вільні від печаток і шифру. А на останній сторінці можна навіть залишити веселий смайлик, якщо книжка вам сподобалась.


«І оживе в дитячій пам’яті війна»


У міській бібліотеці для дітей розпочалися  дні пам’яті присвячені подіям Великої Вітчизняної війни. Учні гімназії побували на онлайн-беседі: «І оживе в дитячій пам’яті війна».
Діти із зацікавленням прослухали розповідь про юних героїв України: Валю Котика, Тамару Войскобойнікову, Шуру Кобера, Вітю Хоменка, і багатьох інших, хто боровся з німецько-фашистською навалою. У декого навертались сльози, коли вони дивились електрону презентацію, створену зі справжніх фотографій Великої Вітчізняної війни.
А 3-В клас прийняв участь у впровадження ідеї, придбаної на міжрегіональному ярмарку бібліотечних інновацій у 2013 році. Діти побували на нашому майстер-класі з виготовлення фронтової листівки. А потім кожен за бажанням виготовив свою листівку. Перемогу отримав Влад Кисловський. Його листівка вийшла акуратною і складеною за всіма правилами.
Події тих днів не повинні згаснути в народній пам’яті. Ми завжди пам'ятатимемо ціну, яку заплатили наші батьки і діди за сьогоднішній мир в Україні, за надану можливість наступним поколінням жити, народжувати і виховувати дітей.
Світла і вічна пам'ять загиблим воїнам! Честь і слава живим героям!

Литературный подиум «У поэта соперника нету…»


Булат Окуджава - это имя не нуждается в особом представлении. Вряд ли можно найти человека, который не читал ни одного его стихотворения, не слышал его песен.
9 мая исполнилось 90 лет со Дня рождения Булата Окуджавы. В читальном зале Центральной библиотеки прошло несколько встреч под общим названием «У поэта соперника нету…», посвященных этой дате. Библиотекари познакомили гостей - коллектив литературно-музыкального клуба «В кругу друзей» с творчеством Булата Окуджавы.  На протяжении встречи демонстрировалась слайд-презентация, фрагменты из фильмов, где звучали песни написанные Окуджавой. Гости и библиотекари читали любимые стихи поэта, пели «Молитву» Франсуа Вийона - французского поэта 15-го века (музыка и русский перевод Булата Окуджавы)  вместе с Тамарой Гвердцетели и другие песни. И, если люди старшего поколения, соприкоснулись со своей юностью, то студенты агротехнического коледжа открыли для себя новое имя из когорты исполнителей авторской песни.
 


Пока Земля ещё вертится,
пока ещё ярок свет,
Господи, дай же ты каждому,
чего у него ещё нет:
мудрому дай голову,
трусливому дай коня,
дай счастливому денег…
И не забудь про меня.
 
Пока Земля ещё вертится,
- Господи, твоя власть! –
Дай рвущемуся к власти
навластвоваться всласть!
Дай передышку щедрому,
хоть до исходного дня.
Каину дай раскаяние…
И не забудь про меня.
 
- Я знаю: ты всё умеешь,
я верую в мудрость твою,
Как верит солдат убитый,
что он проживает в раю,
Как верит каждое ухо
тихим речам твоим,
Как веруем и мы сами,
не ведая, что творим!
 
- Господи мой Боже,
зеленоглазый мой!
Пока Земля ещё вертится,
и это ей странно самой,
пока ей ещё хватает
времени и огня,
дай же ты всем понемногу… 
И не забудь про меня.